Bramy

Garaż stanowi niezwykle istotny element każdego domu. Ze względu na pełnioną rolę, powinien odznaczać się wysoką funkcjonalnością i bezpieczeństwem. W tym celu niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniej bramy garażowej, która nie tylko chroni samochód, ale również zabezpiecza całą posesję. Nasza firma wychodzi naprzeciw tym wymaganiom, oferując wysokiej jakości bramy garażowe oraz kraty rolowane dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Produkty Stan-Mal – Łódź idealnie nadają się zarówno do obiektów mieszkalnych, jak i przemysłowych. Sprawny montaż oraz przystępna cena idąca w parze z najwyższym standardem naszych wyrobów, stawia firmę Stan-Mal – Łódź w czołówce liderów na rynku.

BRAMY SEGMENTOWE (SEKCYJNE)

W naszej ofercie znajdują się bramy sekcyjne, wykonane z paneli segmentowych o grubości 40 mm. Wypełnienie bramy stanowi pianka poliuretanowa, dzięki czemu jest ona szczelna i całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Ponadto okucia tego modelu posiadają dodatkową ochronę antykorozyjną wytworzoną w wyniku metody cynkowania. Mechanizm działania opiera się na poruszaniu skrzydła bramy wzdłuż prowadnic pionowych i poziomych podsufitowych. Zaletą tego modelu jest fakt, iż może on posiadać doświetlające okienka i drzwi przejściowe (tzw. „naświetla”), jak również możliwość sterowania automatycznego oraz ręcznego.

Brama segmentowa jest uszczelniana na całym obwodzie, tj. w dolnym panelu zamontowana jest uszczelka łączona z podłożem, zaś górny panel z nadprożem spajany jest za pomocą uszczelki przymocowanej do górnego panelu albo do nadproża. Warto zaznaczyć, iż panele te w swojej budowie zawierają tzw. zabezpieczenia kształtowe, które chronią przed przytrzaśnięciem palców.

Dostępne rodzaje panela

Przy zakupie bramy garażowej typu segmentowej, istotnym krokiem jest wybór rodzaju panela. Nasza firma oferuje zarówno panele z pojedynczym przetłoczeniem środkowym (lewy górny obrazek), z przetłoczeniem niskim – rowki co 10 cm (prawy górny obrazek), kasetonowe (lewy dolny obrazek) lub bez przetłoczeń (prawy dolny obrazek).

Panele bram garażowych


Struktura i kolorystyka panela

Nasze panele dostępne są w różnej strukturze i kolorystyce. W ofercie dostępne są następujące opcje: panele o strukturze gładkiej w dotyku (smooth) albo chropowatej, drewnopochodnej (woodgrain). Szeroka gama kolorów, pozwala na dobranie paneli według indywidualnych preferencji: od barw standardowych – biały i brązowy, po najbardziej wyszukane odcienie: złoty dąb, orzech, dąb rustykalny, winchester i mahoń (dot. oklein drewnopochodnych). Warto zaznaczyć, że wybrane przez Państwa panele mogą zostać polakierowane na wybrany kolor z dostępnej palety RAL.

Kolory paneli bram garażowych

BRAMY GARAŻOWE ROLOWANE

Bramy garażowe z serii rolowanych to model odznaczający się dużą uniwersalnością i wszechstronnością. Brama  może być zamontowana w obiektach budowanych oraz już istniejących. Istotną zaletą tego typu bramy jest znaczna oszczędność miejsca, ze względu na pionowe działanie całego mechanizmu. Doskonale sprawdzają się przy krótkim podjeździe do garażu bądź w sytuacji, gdy podjazd prowadzi bezpośrednio na ulicę. Pancerz bramy, który został podniesiony nie wpływa na widoczność, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa kierującego pojazdem. Ponadto profile bramy, z którego wykonano pancerz, wyróżniają się wysokim stopniem izolacji cieplnej i akustycznej. Istnieje również możliwość zamontowania w pancerzu profili z przeszkleniem w celu zapewnienia dopływu światła dziennego. 

Bezpieczeństwo

Bramy rolowane są bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Ich pancerz wykonano z profili o symbolu PA 77, odpornych na mechaniczne działania, zaś solidne prowadnice skutecznie zapobiegają przed wyrwaniem. Ponadto model ten posiada mechanizm zabezpieczający przed przygnieceniem, tj. w momencie pojawienia się jakiegokolwiek elementu w polu widzenia fotokomórki, działanie bramy zostaje natychmiastowo zatrzymane. Poza tym w chwili zaniku bądź awarii zasilania można zastosować awaryjny napęd ręczny. Wszelkie zabezpieczenia wykorzystane w bramach rolowanych, są zgodne z obowiązującymi normami prawnymi.

Estetyka

Zdajemy sobie sprawę, że brama garażowa stanowi ważny element wizualny każdego obiektu, dlatego tak istotne jest odpowiednie zharmonizowanie jej konstrukcji z architekturą budynku. Bogata kolorystyka naszych wyrobów, jak również wysoki poziom estetyczny proponowanych modeli pozwala naturalnie wkomponować bramę garażową w elewację Państwa garażu i domu.

Komfort obsługi

Zastosowanie elektrycznego napędu wraz z możliwością zdalnego sterowania, gwarantuje wysoki komfort obsługi całego mechanizmu bramy. Wykorzystanie sterowania radiowego umożliwia zamykanie oraz otwieranie bramy bez konieczności opuszczania pojazdu. Ponadto pilot daje dodatkowe możliwości takie jak włączenie oświetlenia garażu oraz podjazdu.

Profil bramowy PA 77

Profil bramowy PA 77 wykonano z blach aluminiowych wysokiego gatunku. Ze względu na swoje przeznaczenie – używany w pancerzach bram rolowanych, posiada szerokie walory zabezpieczające. Specjalny kształt profili oraz prawidłowa grubość blachy chroni przed usterkami mechanicznymi. Użycie lakierów o podwyższonej jakości, wzmacnia wytrzymałość profilu oraz chroni przed jego ścieraniem. Profil bramowy charakteryzuje się niedużym ciężarem, jest również odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także nietrudny w utrzymaniu i zapewnieniu czystości. W zależności od Państwa potrzeb, profil bramowy PA 77 może być połączony w pancerzu z profilami z przeszkleniem PER 77 oraz wentylacyjnym PEW 77.

Naszym Klientom oferujemy wysokiej klasy kraty rolowane, wykonane z wysokogatunkowego stopu aluminium pokrytego lakierem proszkowym, odpornym na procesy ścierania oraz działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dostępne w szerokiej gamie kolorów, zgodnej z paletą RAL, a także przystępnej cenie i łatwym montażu, są doskonałą propozycją dla najbardziej wymagających. Produkowane przez nas kraty rolowane, idealnie nadają się do właściwego zabezpieczenia obiektów handlowo-usługowych: sklepów, pasażów handlowych, banków czy muzeów, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości prezentacji ekspozycji.

Bezpieczeństwo

Rolowane kraty z oferowanych profili Aluprof posiadają szereg zabezpieczeń, które korzystnie wpływają na funkcjonalność całego systemu:

  • hamulec bezpieczeństwa – zabezpieczenie przed samodzielnym rozwinięciem się pancerza,
  • kontaktowy czujnik bezpieczeństwa (umiejscowiony w listwie dolnej lub jako układ fotokomórek) – zabezpieczenie przed przygnieceniem podczas zamykania kraty,
  • elektroniczny czujnik przeciążeniowy lub mechaniczny wyłącznik ciągniony – uniemożliwienie wciągnięcia kraty,
  • awaryjny, ręczny system otwierania kraty.

Funkcjonalność

Rolowane kraty odznaczają się wysoką funkcjonalnością. Kraty można zamontować w obiektach istniejących bądź dopiero co budowanych. Oprócz funkcji zabezpieczającej, zastosowanie krat z serii Aluprof umożliwia:

  • prezentację ekspozycji danego obiektu/ witryny sklepowej,
  • zastosowanie właściwej wentylacji w pasażach i garażach podziemnych oraz parkingach wielokondygnacyjnych,
  • wprowadzanie modyfikacji rozstawu i liczby okienek w celu tworzenia wybranych przez Klienta wzorów,
  • wprowadzenie przeszklenia w profilu kraty, stanowiącego skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi (wiatrem, deszczem, pyłem itp.).

Napęd i sterowanie kraty rolowanej

Działanie kraty typu Aluprof napędzane jest za pomocą siłownika elektrycznego, co zwiększa komfort obsługi całego mechanizmu. Do sterowania modelu wykorzystywany jest przełącznik, umieszczony wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. W zależności od Państwa potrzeb, do obsługi kraty można zastosować zarówno sterowniki radiowe, jak i przełączniki kluczowe, które umożliwiają obsługę zabezpieczenia z zewnątrz.

Konstrukcja kraty

Krata rolowana zwijana jest na aluminiową rurę nawojową osadzoną w skrzynce lub na konsolach stanowiących jej podporę i ułożyskowanie. Konsole krat przytwierdzane są na dwa sposoby: bezpośrednio do ściany albo też do innych elementów konstrukcyjnych danego obiektu. W przypadku krat, które są utwierdzane w obszarze nadproża, należy zwrócić uwagę na jego minimalną wysokość (średnica nawoju jest zależna od wysokości kraty lub wielkości skrzynki osłonowej).

BRAMY PRZEMYSŁOWE

Bramy przemysłowe są podstawowym zabezpieczeniem otworów budowlanych, zarówno hal przemysłowych, budynków magazynowych oraz obiektów handlowo-usługowych. Skutecznie chronią przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, niepożądanym dostępem do obiektu czy włamaniem. Jako firma specjalizująca się w produkcji bram, stawiamy na wysoką jakość i bezpieczeństwo. Z myślą o przedsiębiorcach, dla których dobór odpowiedniej bramy jest priorytetowy, oferujemy rolowane i segmentowane bramy przemysłowe.

Z myślą o potrzebach naszych Inwestorów, nieustannie rozwijamy nasz asortyment, dostosowując go do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Bramy

Skontaktuj się z nami

Dział rolet/bram/markiz

Sylwester Malicki

📞 42 712 79 79 wew. 115
📧 marketing@stanmal.pl
📧 rolety@stanmal.pl

Andrzej Leśniak

📞 601 366 700
📧 andrzej@stanmal.pl