Okna, drzwi, fasady aluminiowe

ŚLUSARKA ALUMINIOWA

Aluminium jest jednym z najwytrzymalszych materiałów budowlanych, nie wymagającym konserwacji, świetnie izolującym i trwałym. Poza tym elegancki profil okien aluminiowych gwarantuje maksymalny dostęp światła.

Oferowana przez nas ślusarka aluminiowa wykonana jest z najwyższej jakości materiałów przy zastosowaniu nowoczesnych technologii.

SYSTEM DO OKIEN I DRZWI (PROFIL ZIMNY)

System ten (bez przekładek termicznych) przeznaczony jest do produkcji nieizolowanych termicznie drzwi i ścian działowych. Doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej. Możliwe jest wykonanie drzwi otwieranych do wewnątrz, na zewnątrz, jedno i dwuskrzydłowych.

SYSTEM DO OKIEN I DRZWI (PROFIL CIEPŁY)

System służący do produkcji okien i drzwi o wysokim poziomie izolacyjności termicznej. Dostępny jest w różnych kolorach i może być stosowany do wszystkich typów konstrukcji okienno-drzwiowej otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz. Przekładki termiczne w kształcie Ω z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, gwarantują znakomity poziom izolacyjności.

 SYSTEM DLA DRZWI PRZESUWNYCH

Wykonany z wysokiej jakości aluminium z przekładką termiczną. Maksymalny ciężar skrzydeł przesuwnych do 250 kg. Możliwe do wykonania jedno-, dwu- i trzyszynowe przesuwania. Stabilność i najwyższą wartość izolacyjną zapewnia 3-komorowa ościeżnica i skrzydło.

SYSTEM FASADOWY

System fasadowy posiada wysoki poziom izolacji oraz stabilizacji. Profile nośne dostępne w tym systemie mogą być stosowane jako nośne pionowe, oraz poziome poprzeczne. Łączone są one za pomocą opatentowanego systemu połączeń. Zapewnia on wartość termiczną, zwaną Uf do nawet 1,0 W/m2K. System ten zawdzięcza swą wytworną estetykę, wysokiej różnorodności typów osłon. 

PROFIL OGNIOODPORNY

System zaprojektowany do zastosowania jako przegroda ognia w zewnętrznych ścianach budynków, jednak dzięki uniwersalnej konstrukcji nadaje się ścian wewnętrznych. Profile są izolowane za pomocą przekładki termicznej ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu o szerokości 30 mm. Drzwi mogą być 1- lub 2-skrzydłowe. Istnieje wiele wariantów oszklenia i wypełnień. Profile można powlekać, stosując anodowanie lub lakierowanie proszkowe, przy czym od wewnątrz i na zewnątrz można wykorzystywać różne kolory i metody powlekania.

Zalety okien aluminiowych:

  • izolacja termiczna i akustyczna
  • łatwość utrzymania
  • szeroka paleta kolorów
  • różnorodne style i systemy otwierania
  • dostępne systemy antywłamaniowe i ognioodporne

AKCESORIA

Posiadamy także szeroki wachlarz akcesoriów do ślusarki aluminiowej obejmujący klamki, pochwyty, zamki, zawiasy, samozamykacze i okucia do okien wykorzystywane w produkcji okien i drzwi aluminiowych.

Przykładowe rodzaje klamek

alu-04.jpg, 2,6kB alu-02.jpg, 3,3kB alu-03.jpg, 3,1kB alu-01.jpg, 3,7kB

Pochwyty

alu-05.jpg, 2,9kB alu-06.jpg, 2,1kB alu-07.jpg, 2,0kB

Samozamykacze

samozamykacz.jpg, 12kB

Dostępna kolorystyka

Ślusarkę aluminiową możemy polakierować na dowolny kolor z palety RAL. Istnieje również możliwość wykonania jej w systemie Decoral z fakturą, rysunkiem wzoru i kolorystyką do złudzenia przypominającą naturalne drewno (sosna, jabłoń, dąb, mahoń i wiele innych). Powłoki te charakteryzują się niezwykłą odpornością na ścieranie, zginanie, trwałością w warunkach ekspozycji zewnętrznej (10 lat gwarancji). Do pobrania: wzory Decoral (.pdf)

Okna, drzwi, fasady aluminiowe

Skontaktuj się z nami

Dział ślusarki aluminiowej

Marek Szczegielniak

📞 601 058 443
📧 aluminium@stanmal.pl